Kryta Pływalnia

Miejskie centrum sportowo-rekreacyjne, w którym prym wiodą wodne konkrencje i atrakcje. Kryta Pływalnia w Kłodzku składa się z zespołu 4 różnych basenów oraz szeregu innego rodzaju obiektów, które z pewnością przypadną do gustu osobom dbającym o zdrowie i kondycję. Część basenową obiektu można podzielić na dwie odmienne strefy.

I tak w strefie sportowej znajdują się dwie niecki: jedna szkoleniowa, druga z wydzielonymi torami pływackimi, słupkami startowymi i aparaturą do pomiaru czasu na zawodach. Basen szkoleniowy udostępniony przez Krytą Pływalnię ma wymiary 12,5 na 7 metrów, przy głębokości 0,8-1 m. Temperatura wody utrzymuje się tutaj w granicach 28-29℃. Z kolei basen typowo sportowy ma 6 torów, 25 m długości, 15,5 m szerokości oraz 1,4-1,8 m głębokości.

Strefa rekreacyjna, jaką posiada Kryta Pływalnia w Kłodzku, to już swego rodzaju aquapark. Basen o wymiarach 12×6,6×1,2 m zapewnia sporo atrakcji, dzięki którym można odpocząć w niezwykle przyjemny sposób. Od 66-metrowej zjeżdżalni począwszy, przez najróżniejsze wodne gejzery i masaże, aż po rwący nurt sztucznej rzeki czy… kolorowy system podświetlania wody. Do tego dochodzą jeszcze specjalny brodzik dla dzieci z parasolem wodnym, wanna jacuzzi, oraz dwie odmiany saun: turecka oraz fińska. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w specjalnych treningach, zarówno nauki pływania, jak też szeroko pojmowanego aqua aerobiku.

Kompleks sportowy przy kłodzkiej Krytej Pływalni uzupełniają jeszcze nowoczesna sala fitnessowa, wszechstronnie wyposażona siłownia oraz boisko wielofunkcyjne na świeżym powietrzu, przystosowane dla wielu różnych rodzajów aktywności fizycznej.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz