Muzeum Misyjne Ojców Sercanów

Eksponaty zgromadzone w Muzeum Misyjnym Ojców Sercanów (ul Reymonta 1) wydają się jeszcze bardziej fantastyczne niż wyroby oglądane w miejscowej hucie szkła. I to fantastyczne w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Wszak hutnictwo szkła, mimo że nieco zapomniane, ma w Sudetach wielowiekową tradycję, tymczasem pokazywane w muzeum wyroby rękodzielnicze, rzeźby, tkaniny, ozdoby, przedmioty kultowe pochodzące z Polinezji Francuskiej, Peru, Kongo i Zairu mają się do Sudetów nijak.

Uwagę przyciąga ich egzotyka, przez nią jawią się jakby dodatkowo piękne. Zostały przywiezione przez zakonników i tworzą wystawę prezentowaną w zabudowaniach klasztornych Zgromadzenia Misyjnego „Christus Rex”.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Placówka etnograficzna, założona przez członków polanickiego Zgromadzenia Misyjnego “Christus Rex”. Zakonnicy udostępnili tutaj zwiedzającym klasztor - założony w 1927 r. w dawnym zajeździe myśliwskim - bogatą kolekcję przedmiotów rzemiosła artystycznego i dzieł sztuki, przywiezionych z misji do odległych krajów. Eksponaty pochodzą m.in. z Peru, Zairu czy Konga.

Komentarze (0)
Dodaj komentarz