Muzeum Zabawek

Zabawki są wiernymi towarzyszami naszego dzieciństwa. Darzymy je uczuciem, wyjawiamy sekrety, opowiadamy o marzeniach. wyobrażamy sobie ich prawdziwe życie. Mają wpływ na nasze poczucie estetyki, lubiane zawody, ocenę społecznej struktury, stosunek do przyrody i wiele innych rzeczy. W dzieciństwie zabawki uczą nas świata.

Ich wspaniałą kolekcję można oglądać w Muzeum Zabawek „Bajka” (ul. Zdrojowa 46 b), które jest największym w Polsce muzeum tego typu (jego powierzchnia sięga 300 m²). Zabawki pochodzą z XIX i XX w., wykonane są z drewna, papieru, gumy, tkaniny, kamienia, blachy, porcelany, mydła, skóry, gliny, plastiku, celuloidu, ołowiu, cyny, żeliwa, modeliny, liści i piór.

Są wśród nich zabawki ludowe, pamiątkowe, obrzędowe, teatralne, filmowe. Znajdują się tam piękne lalki, mebelki, misie, klocki, wózki, miniatury urządzeń i przedmiotów codziennego użytku, pozytywki, samochodziki, skarbonki, okręty i wiele cudeniek pochodzących z różnych krajów i kontynentów.

Większość eksponatów ukazana jest w profesjonalnie zaaranżowanych, bajkowych scenach lub obrazach przestrzennych, chronionych przez szklane gabloty.

Świetnie odnajdują się tu nie tylko małe dzieci, ale także dorośli, bo dzięki zabawkom przenoszą się pamięcią w słodką beztroskę dzieciństwa.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz