Park Szachowy

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Park Szachowy to część polanickiego Parku Zdrojowego, stanowiącego centrum miejscowości. Jego obręb wyznaczają ulice Parkowa, Matuszewskiego oraz Kryniczna. Powstał w 1911 r., 2 lata później nieznacznie go powiększono. Zaprojektowany symetrycznie, z pełnymi roślin alejkami przecinającymi się wyłącznie pod kątem prostym.

Główną atrakcją Parku Szachowego są – niespodzianka! - szachy. Nie spotkamy tu jednak mistrzów bądź początkujących adeptów królewskiej gry, w skupieniu pochylających się nad szeregami stołów z planszą do szachów – ci licznie zjeżdżają się na do Polanicy-Zdroju na Festiwal Szachowy. Natomiast w parku można rozegrać naprawdę wielką partię – mierzącymi 1,4 m figurami, na planszy o powierzchni 100 m². Zapraszamy tak fanów Garia Kasparowa, jak i Rona Weasleya. Deep Blue raczej nie miałby co robić.

Osoby nie grające w szachy też miło spędzą tu czas. Zieleń drzew i krzewów, pachnące kwiaty, ławeczki, pozwalające schłodzić się nieco w upalne dni urokliwe fontanny – największa z podświetleniem, wyrzucająca strumień wody nawet na 6 metrów w górę. Niedaleko dla dzieci postawiono plac zabaw. W pobliskim pawilonie mieści się informacja turystyczna, posiadająca mapki i foldery (w tym darmowe).

Mini przewodnik

Część polanickiego Parku Zdrojowego, przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy lubują się w logicznym myśleniu, ćwiczeniu zdolności przewidywania i czystej sportowej rywalizacji. Tutaj największą atrakcją jest gigantyczna szachownica - piony mają po ok. 1,4 m wysokości, a plansza zajmuje 100 m². W Parku Szachowym rozgrywa się więc dosłownie wielkie partie.

Blogi

KM Studio może wykonać film z Parku Szachowego w Świnoujściu filmowanie wesel Wrocław

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja