Strzelnica Historyczna w Srebrnej Górze

Gdyby przy okazji zwiedzania Twierdzy Srebrna Góra ktoś złapał bakcyla do militariów, może ekspresowo poszerzyć swoje doświadczenia o wizytę na świetnie wyposażonej strzelnicy. Wprawdzie nie ma tu broni z epoki napoleońskiej, jednak własnoręczne sprawdzenie uzbrojenia z czasów II Wojny Światowej z pewnością jest niezapomnianym doznaniem.

Strzelnica mieści się w jednym kazamatów srebrnogórskiego donżonu. Instruktorzy, wyekwipowani w stosowne pozwolenia i szkolenia, pomogą zapoznać się podstawami obsługi poszczególnych modeli. Organizowane są również specjalistyczne szkolenia poprawiające technikę strzelecką. Ostra amunicja? Jak najbardziej, dlatego należy bezwzględnie stosować się do zasad bezpieczeństwa i poleceń obsługi.

Na stanie znajdują się m.in. karabiny iglicowe, rewolwery, pistolety, pistolety maszynowe, broń automatyczna - wciąż używana w wielu armiach świata, z kultowym “kałachem” na czele - czy… rakietnice sygnałowe. Oczywiście z tych ostatnich strzela się na dziedzińcu. Dodatkowo niektóre modele można dostosować do “ślepaków”, w koronie twierdzy znajduje się specjalne plenerowe stanowisko do strzelania na świeżym powietrzu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz