Gdzie w Polanicy wyjść z psem

Polanica-Zdrój stanowi godną przemyślenia destynację turystyczną, od jakiegoś czasu już nie tylko dla kuracjuszy korzystających z leczniczych właściwości okolicznych wód oraz klimatu. Liczba czy oryginalność atrakcji jest w stanie przyciągnąć liczne rzesze turystów - i to spokojnie na turnusy dłuższe niż tydzień. W takich przypadkach właściciele psów pewnie zastanawiają się, czy czworonożnego przyjaciela lepiej będzie zabrać ze sobą, czy może jednak zostawić go pod opieką kogoś zaufanego. Kiedy mowa o Polanicy, to nie ma co za dużo myśleć, tylko pakować pupilka, niezbędne akcesoria i cieszyć się urlopem.

Naturalnie przed przyjazdem wypadałoby zadbać o kilka podstawowych kwestii. Bodaj najważniejszą jest wywiedzenie się, jak wybrany obiekt noclegowy zapatruje się na psiaki (i inne domowe zwierzątka). Po drugie - rzeczy do sprzątania, nawet jeśli w Polsce utrzymuje się stosunkowo wysoki poziom społecznej akceptacji dla “użyźniania” publicznych trawników przez czworonogi. Po trzecie, wcale nie mniej istotne: zapewnić psu/psom właściwą dawkę ruchu. Czy lepsze będą krótkie przechadzki, czy raczej wielogodzinne maratony na świeżym powietrzu, to już konkretni właściciele będą wiedzieć najlepiej.

Zdecydowanie najbardziej eleganckim miejscem przez które przewijają się psy będzie polanicki Park Zdrojowy. 5 zróżnicowanych tematycznie części, fontanny, wiele kwiatowych rabatek, place zabaw z rozwrzeszczanymi dzieciakami… czyli trzeba wyjątkowo uważać na zachowanie swojego pupila i należycie egzekwować posłuszeństwo. W przeciwnym razie z dużym prawdopodobieństwem dojdzie do szeregu nieprzyjemnych zdarzeń.

Na szczęście uzdrowiskowy park nie jest jedynym terenem zielonym w obrębie miasta. Już po spojrzeniu na mapę widać, iż zachodnie granice administracyjne Polanicy to praktycznie rzecz biorąc ściana górskiego lasu. Pełno w nich rozmaitych duktów, dróg, wąskich ścieżek oraz szlaków turystycznych PTTK. A i duże psy można bez większych obaw spuścić ze smyczy, by pozwolić im się wybiegać i obwąchać parę nowych kątów. Szczególnie interesująco - i pięknie - prezentują się trasy w okolicach Piekielnej Doliny oraz zamku “Waldstein” - Leśna Skała. Inną miejscówką, łączącą leśne zacisze z niepowtarzalnymi walorami widokowymi, są szlaki prowadzące na Kamienną Górę (704m n.p.m.),gdzie można jeszcze spotkać pozostałości po XVIII-wiecznej twierdzy, stanowiącej niegdyś kluczowy element sieci fortów wzmacniających obronny potencjał Ziemi Kłodzkiej.

Rzecz jasna ciekawych zakątków, do których można wybrać się na spacer z psem, jest w oraz wokół Polanicy-Zdroju dużo, dużo więcej. Tym samym nie ma absolutnie żadnej obawy, że wyjazd razem z czworonogiem będzie wiązał się z koniecznością długotrwałego zamykania przestraszonego zwierzaka w pokoju.

Dodano: 2016-10-18 13:24:00

Komentarze (2)
Anonim
11.12.2023 08:57

Cudownie byłoby gdyby władze miasta pomyślały o placu zabaw dla czworonogów. Nowych budynków przybywa z roku na rok a nam wystarczyłby mały ogrodzony plac - bezpieczeństwo dla nas wszystkich.

Anonim
6.04.2024 14:43

Zgadzam się w 100%. Psów w Polanicy dużo, są mile widziane w restauracjach a pobiegać (w obrębie miasta) nie mają gdzie...

Dodaj komentarz