Kredyt konsolidacyjny przez internet – krok po kroku

W obecnych czasach zaciągamy kredyty na przeróżne cele. Banki wychodzą klientom naprzeciw i oferują coraz to lepsze oferty, dostosowane indywidualnie pod każdego klienta. Banki mogą pomóc nam sfinalizować zakup np. własnego mieszkania, czy samochodu. coraz popularniejsze staje się zaciąganie kredytów na wyjazdy wakacyjne. 

Są osoby, które wolą oszczędzać pieniądze i siedzieć w domu, natomiast inni chcą zwiedzać świat, poznawać inne kraje, kultury.. W realizacji swoich marzeń mogą pomóc banki. A co w przypadku gdy mamy już klika kredytów? 

Konsolidacja kredytów i pożyczek w jedną ratę pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie. często bywa także ostatnią deską ratunku dla osób, które z powodu losowych sytuacji życiowych straciły zdolność finansową i wpadły w spiralę zadłużenia. W ofercie wielu banków oraz firm pożyczkowych można złożyć wniosek o konsolidację przez internet. Dawniej było to możliwe wyłącznie w wyznaczonych placówkach instytucji. Dowiedz się, jakie są warunki kredytu konsolidacyjnego i kiedy warto go zaciągnąć. W poradniku zapoznasz się również z najlepszą ofertą kredytów konsolidacyjnych 2019 na rynku finansowym.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich zaciągniętych zobowiązań finansowych w jedną ratę. Oznacza to zatem, że zamiast kilku rat kredytowych płacimy jedynie jedną. Jest ona łatwiejsza w spłacie dla konsumenta, gdyż jej miesięczna kwota kredytu jest niższa niż rata posiadanych wcześniej zobowiązań. To wszystko dzięki wydłużonemu okresowi kredytowania, który pozwala na rozłożenie w czasie spłaty kredytów czy pożyczek, a co za tym idzie— miesięczna rata jest znacznie obniżona. Pozwala to na odciążenie domowego budżetu. Natomiast to, że rata jest mniejsza niż wcześniej, wcale nie oznacza, iż koszt całkowity posiadanych zobowiązań finansowych również się zmniejszy. Po całkowitym przeliczeniu kosztów kredytu konsolidacyjnego okazuje się, że jesteśmy zobowiązani do oddania większych odsetek, a ponadto ponosimy większe koszty związane z wpłaceniem prowizji czy wykupieniem obowiązkowego ubezpieczenia. Konsolidacji podlegają niemal wszystkie rodzaje kredytów: ratalne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe, debety na rachunkach.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłacalny?

W jakich sytuacjach kredyt konsolidacyjny jest korzystny? Z tej oferty finansowej mogą skorzystać osoby, mające na swoim koncie kilka spłacanych chwilówek czy kredytów. Nawet jeśli mają one regularne dochody, które w zupełności wystarczają na spłatę rat posiadanych zobowiązań finansowych, to konsolidacja często jest dla nich bardzo opłacalna. Po pierwsze, rata kredytu konsolidacyjnego jest mniejsza, co pozwala na odciążanie budżetu i zwiększenie swojej zdolności kredytowej. Dobra zdolność kredytowa jest głównym czynnikiem, decydującym o przyznaniu kredytu przez banki. Z tego względu konsument będzie miał większą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu czy pożyczki przy konsolidacji zobowiązań, niż gdyby spłacał je osobno. Plusem jest także to, że kredyt konsolidacyjny jest po prostu wygodniejszy w spłacie, gdyż nie musimy pamiętać o przelewaniu gotówki każdemu wierzycielowi z osobna. Jednak konsolidacja jest bardziej popularna u osób zadłużonych, które mają na swoim koncie kilka zobowiązań finansowych i nie mają wystarczających dochodów na ich comiesięczną spłatę z powodu nagłych problemów finansowych. W takiej sytuacji, by nie wpaść w spiralę zadłużenia, najlepiej starać się o kredyt konsolidacyjny. Pozwoli to na zmniejszenie comiesięcznej raty, a tym samym odciąży budżet kredytobiorcy, dzięki czemu będzie mógł stanąć na nogi.

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Najbardziej skutecznym i najszybszym sposobem na znalezienie dobrej oferty konsolidacji jest przeszukiwanie ofert bankowych w narzędziach typu kalkulator kredytu konsolidacyjnego. Dzięki temu możemy wybrać interesującą nas kwotę kredytu i okres kredytowania. Kalkulator konsolidacji zaproponuje najlepsze oferty banków oraz firm pozabankowych wraz z podstawowymi informacjami o nich, takich jak kwota kredytu, okres spłaty, odsetki, koszt całkowity. Warto także przejrzeć bieżący ranking kredytów konsolidacyjnych. Segreguje on oferty bankowe według popularności wśród klientów i ich ocen. Można tam łatwo zapoznać się z ofertą bankową i porównać dostępne produkty finansowe.

Jakie banki oferują kredyt konsolidacyjny przez internet?

Obecnie w branży finansowej jest wiele instytucji, które oferują konsolidację przez internet, a jednym z najczęściej wybieranych jest bank Credit Agricole. Aby starać się o skonsolidowanie pożyczek w tym banku, wystarczy wypełnić wniosek online na stronie i określić interesującą nas kwotę oraz okres kredytowania. Bank będzie wymagał także podania podstawowych danych kredytobiorcy. Można tam skonsolidować kredyty na sumę 150 000 zł, a czas spłaty to nawet 120 miesięcy. Złożenie wniosku online o kredyt konsolidacyjny jest możliwe także w Alior Banku, który góruje w rankingach popularności wśród innych ofert bankowych.

Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019

Warto zapoznać się z aktualnym rankingiem kredytów konsolidacyjnych, by móc wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową.

1. BNP Paribas

 • Oprocentowanie – 7,99%
 • RRSO – 8,75%
 • Prowizja – od 9,90% do 12% w zależności od kwoty kredytu
 • Maksymalna kwota kredytu – 300 000 zł
 • Maksymalny okres kredytowania – 120 miesięcy

2. Citi Handlowy

 • Oprocentowanie – 6,49%
 • RRSO – 9,50 %
 • Prowizja – 6% na kwotę 100 000 zł
 • Maksymalna kwota kredytu – 150 000 zł
 • Maksymalny okres kredytowania – 120 miesięcy

3. PKO Bank Polski

 • Oprocentowanie – 8,99 %
 • RRSO – 9,37 %
 • Prowizja – 4,99% dla kredytów do 49 999 zł oraz 0% od 50 000 zł.
 • Maksymalna kwota kredytu – 200 000 zł
 • Maksymalny okres kredytowania – 120 miesięcy
Dodano: 2019-11-12 10:09:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz