Spróbuj czegoś nowego - zimowe sesje na skateparkach!

Zima, mimo że mocno doskwiera większości osób, które odwiedzają skateparki jest dobrym okresem dla kogoś, kto jeszcze nigdy tego typu miejsc nie odwiedził a chciałby liznąć trochę sportów wyczynowych. A dlaczego akurat ta pora roku?

Jako że dla większości fanów sportów ekstremalnych nie ma czegoś takiego jak “brak sezonu”, nie mogę więc powiedzieć że sezon na jazdę się skończył. Jednak gdy tylko jest sucho i temperatura w miarę dopisuje duża część wyczynowców zabiera swoje deskorolki, rolki i rowery na dwór. Skateparki wtedy są raczej niezbyt zapełnione, gdyż wielu riderów woli wybrać się “na street” czyli po prostu korzystać z infrastuktury miejskiej. Jednak żeby tak korzystać, trzeba już mieć pewne doświadczenie. Co z tymi, którzy dopiero zaczynają?

Zima jest właśnie najlepszą porą. Wtedy skateparki pękają w szwach, gdyż w śniegu jeździ się raczej marnie. Osoby początkujące znajdą w tym jeden plus: bardzo wiele osób może im doradzić. Duża część użytkowników skateparków to bardzo otwarte osoby, które z ochotą pomagają tym mniej doświadczonym. Wystarczy podejść do osoby, która akurat jeździ na tym, na czym mu się chcemy nauczyć, i po prostu poprosić o naukę podstaw. Na pewno 9 na 10 osób chętnie wam pokaże wszystko, co powinniście wiedzieć!

Taki wypad najlepiej rozłożyć sobie na parę dni, ze względu na to, że pierwszy dzień będzie na pewno ciężki i męczący. Lecz już po 3-4 dniach będziecie mieli opanowane większość podstaw, więc najlepszym wyjściem będzie wyjazd i wynajęcie sobie pokoju na kilka dni właśnie. I nie zapomnijcie o ochraniaczach. Inni mogą ich nie mieć, ale takie osoby najczęściej mają tyle doświadczenia, że rzadko kiedy się wywrócą.

W takim razie - znajdźcie sobie sprzęt, dobry termin i wyruszcie w podróż. Pamiętajcie tylko o kaskach - a jak już wszystko macie, polecamy wam miejsca, w których warto się zatrzymać:

Dodano: 2014-12-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz