Urlop z dziećmi w Polanicy-Zdroju

Urlopowy wyjazd z dziećmi to nie tylko zasłużony odpoczynek po wytężonej pracy. Równie ważne jak ładowanie baterii na kolejne miesiące, jest zapewnienie pociechom interesujących atrakcji i ciekawych zajęć. Energia najmłodszych bez odpowiedniego ukierunkowania znajduje ujście w postaci marudzenia i narzekania, co skutecznie psuje wakacyjny nastrój. Naprzeciw takim sytuacjom wychodzi Polanica-Zdrój – przepięknie położone uzdrowisko Ziemi Kłodzkiej.


Nie ma się co zniechęcać pierwszymi skojarzeniami, które przychodzą na myśl przy frazie „uzdrowisko” - dziesiątki kuracjuszy, w większości w zaawansowanym wieku, głośno dzielący się historią dolegliwości i wrażeniami z zabiegów. Młodzi i najmłodsi przyjeżdżając do Polanicy z rodzicami, dziadkami czy opiekunami mogą być pewni, że mają tu co robić. Znużenie podróżą najlepiej rozchodzić małym spacerkiem. Pierwsze kroki skieruj do Parku Zdrojowego. Najlepiej dojść do niego przez polanicki deptak. Alejki wśród naturalnej zieleni, tryskające orzeźwiającą wodą fontanny, śpiew ptaków - park to dobre miejsce, by nabrać ochoty na dalszy pobyt.

Jeśli dopisuje Ci odrobina szczęścia, w pobliskim Teatrze Zdrojowym, stanowiącym lokalne centrum kultury, właśnie trwają warsztaty dla dzieci lub jedna z cyklicznych imprez. Barwne, poruszające artystyczne spektakle skutecznie przyciągną Waszą uwagę.

Jeśli pragniesz rozwijać w swoim dziecku zdolność myślenia, zagraj z nim w szachy. Gigantyczne pole i figury ustawione w Parku Zdrojowym niechybnie skojarzą się z pierwszą odsłoną cyklu J.K. Rowling o Harrym Potterze, dzięki czemu powinno być łatwiej namówić dzieci na lekcje królewskiej gry.

Rozbrykanym milusińskim dostojne szachy zapewne nie wystarczą na długo. Aktywne dzieci zabierz na basen lub do miejscowego OSiR-u. Piłka nożna, pływanie, koszykówka, kolarstwo, siatkówka, tenis, jazda konna – to niewielka część dyscyplin, w których możecie się doskonalić.

Wyjątkowych wrażeń dostarcza dynamiczna jazda po torze saneczkowym. Większym, odpowiedzialnym już dzieciom pozwól na szybkościową rywalizację na torze kartingowym. Na spokojniejsze przejażdżki możecie wybrać się na rowerach. Wspólne uprawianie sportu z dziećmi pozwala Ci nie tylko poprawić formę, ale przede wszystkim nawiązać z pociechami wyjątkowy kontakt.

Polanica-Zdrój stanowi niezłą bazę wypadową do wycieczek w wiele ciekawych miejsc. W pobliżu warto odwiedzić m.in. Kudowę-Zdrój z muzeami zabawek i... muzeum żaby,

Wambierzyce z imponującą bazyliką i ruchomą szopką oraz Park Narodowy Gór Stołowych, gdzie skały i głazy przybrały niesamowite, miło działające na wyobraźnię kształty.

W samej Polanicy nie brakuje placówek, które w fascynujący sposób poszerzają wiedzę dziecka o świecie i pobudzają jego ciekawość (np. Muzeum Misyjne Ojców Sercanów, Huta Szkła Artystycznego Barbara). To wszystko sprawia, że wczasy z dziećmi spędzone właśnie tutaj są wartościowym, niezapomnianym przeżyciem.

Galeria
Dodano: 2016-06-22 09:42:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz