Radków

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Do Radkowa oddalonego od Kudowy Zdroju 22 km na północny-wschód warto wybrać się z kilku powodów.

Miasteczko posiada bardzo ładny rynek z renesansowym ratuszem wybudowanym w 1545 r., dwie świątynie - św. Doroty zbudowaną w latach 1570-88 w stylu barokowym i św. Andrzeja Boboli wzniesioną w latach 1905-09 w stylu neobarokowo-secesyjnym, młyn wodny, murowany o konstrukcji drewnianej, wystawiony na przełomie XIX i XX w. a także fragmenty dawnych murów obronnych z XV stulecia.

Niektórzy jednak, zwłaszcza latem przyjeżdżają do Radkowa przede wszystkim nad Zalew Radkowski, gdzie znajduje się kąpielisko, i gdzie korzystając ze znajdujących się nad wodą wypożyczalni sprzętu wodnego, można popływać kajakiem i rowerem wodnym.

Radków stanowi ponadto znakomity punkt wypadowy na wycieczki na Szczeliniec Wielki, Radkowskie Skały, Błędne Skały czy Skalne Grzyby.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (2)
Anonim
5.08.2023 04:39

Na dzień dobry konieczny parking (10zł). Sam zalew już niestety tylko dla wędkarzy, ale obok od 22.07. jest basen głównie z atrakcjami dla dzieci w cenie 30zł./os. Dla miejscowych są ceny preferencyjne , jak przeliczyłem cenę karnetu , to wychodzi około 1zł./os. Wejść na obiekt dla orientacji absolutnie nie można, jedynie z góry zza płotu oblepionego reklamami możliwa jest ocena, czy ten niewykończony obiekt jest wart ceny biletu i stwierdzam ,że absolutnie NIE! Sobotnie słoneczne popołudnie, naliczyłem może około 80 osób. Fundusze na inwestycje pochodzą z Polskiego Ładu, czyli wszyscy z poza powiatu , muszą słono płacić za tą atrakcję, jeśli chcą z niej skorzystać. Myślę ,że ludzi tam jest tyle zatrudnionych , co połowę turystów , których dzisiaj naliczyłem. Konkludując , te moje spostrzeżenia , w porównaniu sprzed remontu , to widzę same zakazy , nakazy i wysokie płoty , co oznacza , albo płać , albo ........ Mijałem po drodze ludzi rozczarowanych, tą atrakcją z czym się zgadzam. Przejście na kąpielisko kontrolowane przez natarczywą obsługę - żenada, wstydźcie się. Na dzień dzisiejszy oceniam to kąpielisko co najwyżej na jedną gwiazdkę i nie polecam tego obiektu.

Anonim
5.08.2023 04:42

Nie polecam tego miejsca , jedynie dla miejscowych ........wejście za symboliczną złotówkę

Dodaj komentarz
Lokalizacja